Bestyrelsen holder møde kl. 18.00 den anden torsdag i hver måned

Referater fra møder samt anden information er tilgængelig på hjemmesiden. Du kan kontakte bestyrelsens formand Nicklas Kjærsvold ved at sende en mail til: nicklas@ah-soendergaarden.dk

Hvis du har brug for at skrive til den samlede bestyrelse, kan det gøres på mail til bestyrelsen@ah-soendergaarden.dk

Har du brug for at kontakte et bestemt bestyrelsesmedlem, kan du finde kontakt info nedenfor. 

Læs referater fra bestyrelsens møder

List over bestyrelsens ansvarsområder 2023-24

 

Du kan også med fordel kigge på vores side med praktiske informationer.

Formand

Nicklas Kjærsvold
Langstien 2
Mobil: 27 28 22 60
Mail: nicklas@ah-soendergaarden.dk

Sekretær

Søren V. Adamsen
Fyrrestien 27
Mobil: 51205104
soeren@ah-soendergaarden.dk

Kasserer

Randi Luthmann
Lille Strandstien 12
Mobil: 26 37 82 93
Mail: randi@ah-soendergaarden.dk

Bestyrelsesmedlem

Sangaften

Lisbeth Røhr
+45 26 28 00 75
lisbeth@ah-soendergaarden.dk

Bestyrelsesmedlem

Sangaften

Erik Johnsen
Granstien 28
+45 29 89 50 03
erik@ah-soendergaarden.dk

Bestyrelsesmedlem

Sangaften

Henrik Langemark
Granstien 2
+45 29 73 19 56
mail til langemark@yahoo.com

Bestyrelsesmedlem

Sangaften

Lone Værling
Birkestien 6
+45 42 54 16 04

Lone@ah-soendergaarden.dk

 

Suppleant

Sangaften

Steen Bo Pedersen
Fyrrestien 36
+45 26 31 25 23
steenbo@ah-soendergaarden.dk

 

 

Suppleant

Sangaften

Henrik Poder
Birkestien 18
+45 30 22 64 69

hpoder@@ah-soendergaarden.dk

Suppleant

Sangaften

Adi Norsell
Lille Engstien 10
+45 28 55 33 85
adi@ah-soendergaarden.dk

Seneste nyt fra bestyrelsen

Ekstraordinær generalforsamling

Bestyrelsen indkalder til ekstraordinær generalforsamling, der afholdes på i aulaen på Skottegårdsskolen, Saltværksvej 65, 2770 Kastrup mandag den 26. februar 2024 kl. 17 - 18. Formålet er at få afklaret, hvorvidt der er flertal for at anke sagen mod...

læs mere

Bestyrelsesmøde 09-11-2023

Vores praksis i vurderinger drøftet. Kasseren skal mødes med administrator for at forbedre vores aftale. Husk at lukke for vande! Stor tak til alle der hjalp med at indsamle brofag efter stormen – nye er allerede bestilt. Købmanden takker for en god sæson. Retsag på Bornholm 1/12-23 – se øvrig info her på siden. Næste møde er januar 2024 – god jul og godt nytår.

læs mere

Bestyrelsesmøde 12-10-2023

Ansøgning om 10 m2 skur afvist. Ansøgning om drivhus i byggeri zone stadig i proces. Cykelvenlige vejbump overvejes i fremtiden. Købmanden lukker 31. oktober. Retssagen berammet til 1. december på Bornholm. Loppemarked rykkes til juni næste sæson. Broen lægges ud 4. maj 2024. Renovations containere fjernes 23. oktober 2023

læs mere

Referat bestyrelsesmøde 10-08-2023

Til stede: Nicklas, Henrik P., Henrik L., Adi, Lisbeth, Erik, Randi, Søren Afbud: Steen, Lone Dagsorden: 1)   Godkendelse af dagsorden. Godkendt 2)  Godkendelse af referat fra sidst. Godkendt 3)   Meddelelser fra formanden. Enkelte klager over støj i haverne. Vi...

læs mere

Retssagen

Arkiv