Bestyrelsen holder møde kl. 18.00 den anden torsdag i hver måned

Referater fra møder samt anden information er tilgængelig på hjemmesiden. Du kan kontakte bestyrelsens formand Nicklas Kjærsvold ved at sende en mail til: nicklas@ah-soendergaarden.dk

Hvis du har brug for at skrive til den samlede bestyrelse, kan det gøres på mail til bestyrelsen@ah-soendergaarden.dk

Har du brug for at kontakte et bestemt bestyrelsesmedlem, kan du finde kontakt info nedenfor.

Læs referater fra bestyrelsens møder

Liste over bestyrelsens ansvars-områder 2024-25

Du kan også med fordel kigge på vores side med praktiske informationer.

Formand

Nicklas Kjærsvold
Langstien 2
Mobil: 27 28 22 60
Mail: nicklas@ah-soendergaarden.dk

Sekretær

Søren V. Adamsen
Fyrrestien 27
Mobil: 51205104
soeren@ah-soendergaarden.dk

Kasserer

Randi Luthmann
Lille Strandstien 12
Mobil: 26 37 82 93
Mail: randi@ah-soendergaarden.dk

Bestyrelsesmedlem

Sangaften

Lisbeth Røhr
+45 26 28 00 75
lisbeth@ah-soendergaarden.dk

Bestyrelsesmedlem

Sangaften

Erik Johnsen
Granstien 28
+45 29 89 50 03
erik@ah-soendergaarden.dk

Bestyrelsesmedlem

Sangaften

Henrik Langemark
Granstien 2
+45 29 73 19 56
mail til langemark@yahoo.com

Bestyrelsesmedlem

Sangaften

Lone Værling
Birkestien 6
+45 42 54 16 04

Lone@ah-soendergaarden.dk

 

Suppleant

Sangaften

Steen Bo Pedersen
Fyrrestien 36
+45 26 31 25 23
steenbo@ah-soendergaarden.dk

 

 

Suppleant

Sangaften

Info kommer snart

 

Suppleant

Sangaften

Adi Norsell
Lille Engstien 10
+45 28 55 33 85
adi@ah-soendergaarden.dk

Seneste nyt fra bestyrelsen

Referat bestyrelsesmøde 16-05-2024

Til stede: Lisbeth, Lone M., Erik, Randi, Nicklas, Adi, Martin, Steen, Søren, Martin Dagsorden: 1. Godkendelse af dagsorden: Godkendt 1b) Godkendelse af referat fra sidst: Godkendt 2. Konstituering af den nye bestyrelse Formand Nicklas, sekretær Søren. Ny suppleant...

læs mere

Tak for sidst

Tak for en god generalforsamling. Referat og opdateret bestyrelsesliste følger hurtigst muligt. Hilsen webredaktøren  

læs mere

Forslag til GF 2024

Indkomne forslag til GF 2024 er udsendt via ProBo til de medlemmer, der har tilmeldt sig denne service fra administrator. Deruden kan kopi af forslagene hentes hos Købmanden eller downloades her som PDF. Forslag 3 til 7    

læs mere

Referat bestyrelsesmøde 11-04-2024

Til stede: Nicklas. Randi, Steen Bo, Henrik, Lisbeth, Erik og Adi. Afbud: Søren, Lone og Henrik. Dagsorden: 1)  Godkendelse af dagsorden – Godkendt. 2)  Godkendelse af referat fra sidst – Godkendt. 3) Regnskab og kommende generalforsamling: Indkaldelse er blevet...

læs mere

Bestyrelsesmøde 14-03-2024

Revisor deltog i mødet. Regnskab og kommende GF drøftet. Forslag om kontingentstigning. Diskussion af rengøringsniveau i foreningshuset. Læs mere i indlægget.

læs mere

Ekstraordinær generalforsamling

Bestyrelsen indkalder til ekstraordinær generalforsamling, der afholdes på i aulaen på Skottegårdsskolen, Saltværksvej 65, 2770 Kastrup mandag den 26. februar 2024 kl. 17 - 18. Formålet er at få afklaret, hvorvidt der er flertal for at anke sagen mod...

læs mere

Retssagen

Arkiv