Bestyrelsen holder møde kl. 18.00 den anden torsdag i hver måned

Referater fra møder samt anden information er tilgængelig på hjemmesiden. Du kan kontakte bestyrelsens formand Nicklas Kjærsvold ved at sende en mail til: nicklas@ah-soendergaarden.dk

Læs referater fra bestyrelsens møder

Se oversigt over bestyrelse mfl.ansvarsområder 2019-2020

 

Du kan også med fordel kigge på vores side med praktiske informationer.

Formand Nicklas Kjærsvold
Langstien 2
Mobil: 27 28 22 60
Mail: nicklas@ah-soendergaarden.dk

Sekretær Søren V. Adamsen
Fyrrestien 27
Mobil: 51205104
soeren@ah-soendergaarden.dk

Kasserer Randi Luthmann
Lille Strandstien 12
Mobil: 26 37 82 93
Mail: randi@ah-soendergaarden.dk

Sangaften

Bestyrelsesmedlem Lisbeth Røhr
Mobil: 26280075
Mail: lisbeth@ah-soendergaarden.dk

Bestyrelsesmedlem Erik Johnsen
Granstien 28
Mobil: 29895003
Mail: erik@ah-soendergaarden.dk

Bestyrelsesmedlem Henrik Langemark
Granstien 2
Mobil: 29731956
Mail: henrik@ah-soendergaarden.dk

Sangaften

Bestyrelsesmedlem Lone Værling
Birkestien 6

Mobil: 42541604

Mail: Lone@ah-soendergaarden.dk

 

Sangaften
Sangaften

Suppleant Adi Norsell
Lille Engstien 10
Mobil 28 55 33 85
Mail: adi@ah-soendergaarden.dk

Seneste nyt fra bestyrelsen

Referat bestyrelsesmøde 08-06-2022

Tilstede: Lisbeth, Erik, Randi, Nicklas, Lone, Adi, Henrik Poder, Henrik Langemark, Søren, Steen. Dagsorden: 1.Godkendelse af dagsorden. Godkendt 2. Godkendelse af referat fra sidst. Godkendt 3. Meddelelser fra formanden: Dele af bestyrelsen har været på seminar hos...

læs mere

Referat bestyrelsesmøde 10-02-22

Møde med advokat ang Kolonihaveforbundet. GF afholdes 25. april. Etablering af ny legeplads forventes at starte i uge 13. Sociale arrangementer forventes at være “tilbage til normalen” i 2022. Dialog med kommunen om ulovligt byggeri.

læs mere

Referat bestyrelsesmøde 13-01-22

Indhold bll.a.: Aktivitetets-og legeplads igangsættes. Ny affaldssortering fra sommer – trailere skal flyttes. Kolonihaveforbundets kommende kongres. Nyt adm.firma på vej. Valuarvurdering er foretaget – rapport afventes.

læs mere

Referat bestyrelsesmøde 11-11-21

Tilstede: Nicklas, Randi, Erik, Lone, Søren, Henrik, Per, Adi Afbud: Lisbeth, Helle Dagsorden: 1.Godkendelse af dagsorden 2. Godkendelse af referat fra sidst. Lones navn manglede. Undskyld. 3. Meddelelser fra formanden Vi har fået brev fra foreningens administration...

læs mere

Arkiv