Bestyrelsen holder møde kl. 18.00 den anden torsdag i hver måned

Referater fra møder samt anden information er tilgængelig på hjemmesiden. Du kan kontakte bestyrelsens formand Nicklas Kjærsvold ved at sende en mail til: nicklas@ah-soendergaarden.dk

Læs referater fra bestyrelsens møder

Se oversigt over bestyrelse mfl.ansvarsområder 2019-2020

 

Du kan også med fordel kigge på vores side med praktiske informationer.

Formand Nicklas Kjærsvold
Langstien 2
Mobil: 27 28 22 60
Mail: nicklas@ah-soendergaarden.dk

Sekretær Søren V. Adamsen
Fyrrestien 27
Mobil: 51205104
soeren@ah-soendergaarden.dk

Kasserer Randi Luthmann
Lille Strandstien 12
Mobil: 26 37 82 93
Mail: randi@ah-soendergaarden.dk

Sangaften

Bestyrelsesmedlem Helle Hende
Granstien 18
Mobil: 22513660
Mail: helle@ah-soendergaarden.dk

Bestyrelsesmedlem Erik Johnsen
Granstien 28
Mobil: 29895003
Mail: erik@ah-soendergaarden.dk

Bestyrelsesmedlem Henrik Langemark
Granstien 2
Mobil: 29731956
Mail: henrik@ah-soendergaarden.dk

Sangaften
Sangaften

Suppleant Lone Værling
Birkestien 6

Mail: Lone@ah-soendergaarden.dk

 

Suppleant Per E. Andersen
Tværstien 2
Mobil: 40 42 40 79 – efter kl. 17
Mail: per@ah-soendergaarden.dk

 

Suppleant Adi Norsell
Lille Engstien 10
Mobil 28 55 33 85
Mail: adi@ah-soendergaarden.dk

Seneste nyt fra bestyrelsen

Referat bestyrelsesmøde 12-08-21

Generalforsamling på plads. Plan for at erstatte legepladsen med en aktivitetsplads for børn og vokse – vedlagt dette referat. Gentagne problemer med overfyldt havecontainer kan betyde, at vi desværre må afmelde denne service.

læs mere

Referat bestyrelsesmøde 10-06-21

Tilstede: Erik, Per, Adi, Helle, Lisbeth, Randi, Nicklas, Henrik. Fravær: Søren. Dagsorden: 1.Godkendelse af dagsorden Punkt 4b generalforsamling, blev rykket frem , da det er et stort punkt med meget arbejde i. 2. Godkendelse af referat fra sidste møde: Godkendt. 3....

læs mere

Referat bestyrelsesmøde 06-05-21

Årsrapport gennemgået med revisor. Broen nu lagt ud. Legepladsudvalg igang. Der arbejdes på at genoptage Søndergården Nyt. Vejskilte blir repareret. Donér gerne bunddække planter til volden og/eller plant forårsløg på den.

læs mere

Referat bestyrelsesmøde 08-04-21

I samarbejde med andre foreninger arbejdes på tilladelse fra kommunen om at øge kvm. Breve sendt vedr. misligholdte haver. Generalforsamling forventes afholdt 30/8-21. Mere information: læs indlægget.

læs mere

Kolonihaveforbund status

Kolonihaveforbundets kongres er udskudt til september 2022, hvor de træffer beslutning om AH Søndergårdens udmeldelse. Hvis du har spørgsmål i denne sag, kan du kontakte bestyrelsen.

læs mere

Referat bestyrelsesmøde 11-03-20

På mødet blev bl.a. drøftet henvendelser om dræn, projektet ved materialegården, vinterlukning af vand. Broen lægges ud første w/e i maj, købmand åbner 20 marts, container til dagrenovation er opsat ved foreningshus. Kolonihaveforbundet udskyder kongres – se mere i andet opslag.

læs mere

Arkiv