Bestyrelsen holder møde kl. 18.00 den anden torsdag i hver måned

Referater fra møder samt anden information er tilgængelig på hjemmesiden. Du kan kontakte bestyrelsens formand Nicklas Kjærsvold ved at sende en mail til: nicklas@ah-soendergaarden.dk

Læs referater fra bestyrelsens møder

Se oversigt over bestyrelse mfl.ansvarsområder 2019-2020

 

Du kan også med fordel kigge på vores side med praktiske informationer.

Formand Nicklas Kjærsvold
Langstien 2
Mobil: 27 28 22 60
Mail: nicklas@ah-soendergaarden.dk

Sekretær Søren V. Adamsen
Fyrrestien 27
Mobil: 51205104
soeren@ah-soendergaarden.dk

Kasserer Randi Luthmann
Lille Strandstien 12
Mobil: 26 37 82 93
Mail: randi@ah-soendergaarden.dk

Sangaften

Bestyrelsesmedlem Helle Hende
Granstien 18
Mobil: 22513660
Mail: helle@ah-soendergaarden.dk

Bestyrelsesmedlem Erik Johnsen
Granstien 28
Mobil: 29895003
Mail: erik@ah-soendergaarden.dk

Bestyrelsesmedlem Henrik Langemark
Granstien 2
Mobil: 29731956
Mail: henrik@ah-soendergaarden.dk

Sangaften
Sangaften

Suppleant Lone Værling
Birkestien 6

Mail: Lone@ah-soendergaarden.dk

 

Suppleant Per E. Andersen
Tværstien 2
Mobil: 40 42 40 79 – efter kl. 17
Mail: per@ah-soendergaarden.dk

 

Suppleant Adi Norsell
Lille Engstien 10
Mobil 28 55 33 85
Mail: adi@ah-soendergaarden.dk

Seneste nyt fra bestyrelsen

Referat bestyrelsesmøde 13-01-22

Indhold bll.a.: Aktivitetets-og legeplads igangsættes. Ny affaldssortering fra sommer – trailere skal flyttes. Kolonihaveforbundets kommende kongres. Nyt adm.firma på vej. Valuarvurdering er foretaget – rapport afventes.

læs mere

Referat bestyrelsesmøde 11-11-21

Tilstede: Nicklas, Randi, Erik, Lone, Søren, Henrik, Per, Adi Afbud: Lisbeth, Helle Dagsorden: 1.Godkendelse af dagsorden 2. Godkendelse af referat fra sidst. Lones navn manglede. Undskyld. 3. Meddelelser fra formanden Vi har fået brev fra foreningens administration...

læs mere

Referat bestyrelsemøde 14-10-21

Der bestilles evaluar til næste år. Tak til alle der har hjulpet med broen. Hjælpere søges til gartnerarbejde. Der arbejdes på nyt legeområde, input er velkomment. Læs mere om hvordan du kan hjælpe i indlægget.

læs mere

Referat bestyrelsesmøde 09-09-21

Tilstede: Lisbeth, Erik, Randi, Nicklas, Adi, Per, Søren Afbud: Helle, Henrik, Lone Dagsorden: 1a. Konstituering af den nye bestyrelse: Formand: Nicklas Bestyrelsesmedlemmer: Erik, Lisbeth, Helle, Henrik Kasserer: Randi Sekretær: Søren Suppleanter: Per, Adi, Lone...

læs mere

Referat bestyrelsesmøde 12-08-21

Generalforsamling på plads. Plan for at erstatte legepladsen med en aktivitetsplads for børn og vokse – vedlagt dette referat. Gentagne problemer med overfyldt havecontainer kan betyde, at vi desværre må afmelde denne service.

læs mere

Arkiv