Bestyrelsen holder møde kl. 18.00 den anden torsdag i hver måned

Referater fra møder samt anden information er tilgængelig på hjemmesiden. Du kan kontakte bestyrelsens formand ved at sende en mail til: marianne@ah-soendergaarden.dk eller du kan udfylde kontaktformularen.

Læs referater fra bestyrelsens møder

Se en oversigt (PDF) over Bestyrelsesens ansvarsområder 2017-2018

Du kan også med fordel kigge på vores side med praktiske informationer.

Kontakt bestyrelsen

2 + 3 =

Skriftlig henvendelse kan lægges i bestyrelsespostkassen ved foreningshuset. Postkassen tømmes én gang ugentligt af formanden – dog ikke i vinterhalvåret.

Alle skriftlige henvendelser til bestyrelsen kan forventes at blive behandlet på førstkommende bestyrelsesmøde.
Skriftligt svar kan forventes ca. 1 uge efter bestyrelsesmødet.
Bemærk – anonyme henvendelser behandles ikke.

I vinterhalvåret skal henvendelse ske via e-mail til formanden på dennes mail.

Formand Marianne Jungsted
marianne@ah-soendergaarden.dk

Fyrrestien 10
Mobil: 28 91 53 78

Næstformand Nicklas Kjærsvold
nicklas@ah-soendergaarden.dk

Langstien 2
Mobil:  27 28 22 60

Sekretær Mette Nicolaisen
mette@ah-soendergaarden.dk
Markstien 9
Mobil 60249731

Bestyrelsesmedlem Martin  Rosenkreutz Madsen
martin@ah-soendergaarden.dk
Langstien 14
Mobil 61222863

Kasserer Randi Luthmann
randi@ah-soendergaarden.dk

Lille Strandstien 12
Mobil: 26 37 82 93

Bestyrelsesmedlem Erik Johnsen
erik@ah-soendergaarden.dk

Granstien 28
Mobil 29895003

Bestyrelsesmedlem Per E. Andersen
per@ah-soendergaarden.dk

Tværstien 2
Mobil: 40 42 40 79 – efter kl. 17

Suppleant Adi Norsell
adi@ah-soendergaarden.dk

Lille Engstien 10
Mobil 28 55 33 85

Suppleant Karin Borgstrøm
karin@ah-soendergaarden.dk

Langstien 24
Mobil: 24 83 65 02

Suppleant Dorte Bachmann
dorte@ah-soendergaarden.dk

Markstien 3
Mobil: 51 27 54 47

Seneste nyt fra bestyrelsen

Referat af bestyrelsesmøde 14-09-2017

Tilstede: Marianne, Randi, Nicklas, Dorte, Adi, Martin, Per, Erik. Afbud: Mette, Karin. Dagsorden: 1.Godkendelse af dagsorden 2. Godkendelse af referat fra d.10.august 2017 3. Meddelelser fra formanden 4. Regnskab 5. Meddelelser fra diverse udvalg m.m. 5.1. Dræn,...

læs mere

Referat af ekstraordinær generalforsamlig 10-08-2017

Nedenfor følger referat af ekstraordinær generalforsamling afholdt i foreningshuset torsdag den 10. august 2017: Dagsorden: 1.  Valg af dirigent. Marianne Jungsted blev valgt. Valg af Referent. Mette Nicolaisen blev valgt. Valg af stemmetæller. Dorthe blev valgt....

læs mere

Referat af bestyrelsesmøde den 10. august 2017

Tilstede: Marianne, Randi, Nicklas, Dorthe, Adi, Karin, Martin, Peter, Erik, Randi, Mette. Dagsorden 1.     Godkendelse af dagsorden 2.     Godkendelse af referat fra 8. Juni bestyrelsesmøde 3.     Meddelelser fra formanden 4.     Regnskab 5.     Meddelelse fra udvalg...

læs mere

Arkiv