Bestyrelsen holder møde kl. 18.00 den anden torsdag i hver måned

Referater fra møder samt anden information er tilgængelig på hjemmesiden. Du kan kontakte bestyrelsens formand Nicklas Kjærsvold ved at sende en mail til: nicklas@ah-soendergaarden.dk

Læs referater fra bestyrelsens møder

Se oversigt over bestyrelse mfl.ansvarsområder 2019-2020

 

Du kan også med fordel kigge på vores side med praktiske informationer.

Formand Nicklas Kjærsvold
Langstien 2
Mobil: 27 28 22 60
Mail: nicklas@ah-soendergaarden.dk

Sekretær Søren V. Adamsen
Fyrrestien 27
Mobil: 51205104
soeren@ah-soendergaarden.dk

Kasserer Randi Luthmann
Lille Strandstien 12
Mobil: 26 37 82 93
Mail: randi@ah-soendergaarden.dk

Bestyrelsesmedlem Per E. Andersen
Tværstien 2
Mobil: 40 42 40 79 – efter kl. 17
Mail: per@ah-soendergaarden.dk

 

Bestyrelsesmedlem Erik Johnsen
Granstien 28
Mobil: 29895003
Mail: erik@ah-soendergaarden.dk

Bestyrelsesmedlem Henrik Langemark
Granstien 2
Mobil: 29731956 / 21970043
Mail: henrik@ah-soendergaarden.dk

Bestyrelsesmedlem Lisbeth Røhr
Lille Strandstien
Mobil: 26280075
Mail: Lisbeth@ah-soendergaarden.dk

 

Suppleant Adi Norsell
Lille Engstien 10
Mobil 28 55 33 85
Mail: adi@ah-soendergaarden.dk

Seneste nyt fra bestyrelsen

Referat bestyrelsesmøde 14-05-20

Tilstede: Niklas, Randi, Adi, Per, Henrik, Lisbeth, Erik, Søren. 1.Godkendelse af dagsorden: Godkendt med tilføjelser 2. Godkendelse af referat fra torsdag den 16. april: Godkendt 3. Meddelelser fra formanden: Kun irrelevante småting 4. Regnskab: Ser fornuftigt ud. 5....

læs mere

Referat af bestyrelsesmøde 16-4-20

Tilstede: Erik, Randi, Adi, Henrik, Lisbeth og Nicklas Afbud: Søren og Per. Dagsorden: 1.Godkendelse af dagsorden: Godkendt 2. Godkendelse af referat fra torsdag den 13. marts: Referatet handlede udelukkende om forberedelse til generalforsamlingen, som så blev...

læs mere

Kodelåse på affaldscontainere

Som tidligere beskrevet har Dragør kommune indført nyt system for renovation i Søndergården. I den forbindelse har vi via SMS-service udsendt koden til affaldscontainerne. Koden er sendt til de af foreningens medlemmer, der er tilmeldt SMS-service. Hvis du ikke har...

læs mere

Arkiv